Projekt YEIM, reg.číslo 860687, z fondů unijních programů Evropské komise v Bruselu.

Prostřednictvím zprostředkovatelské organizace pro Českou republiku, společnosti Bohemia EU Planners, s.r.o. (IČO 27901637), člena AMSP ČR, se mohou zájemci přihlásit svým podnikatelským záměrem k hostitelské organizaci v EU tím, že napíší svůj požadavek na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo zavolají na +420 739356856, vice informací je dále k dispozici na web linku https://www.bohemiaeuplanners.eu/projects.html

Hlavní projekt AMSP ČR pro rok 2020 navazuje na úspěšné předchozí projekty: Rok řemesel 2016, Rok venkova 2017, Rok rodinného podnikání 2018 a Rok digitálního podnikání 2019.

Právě vychází nové číslo časopisu TRADE NEWS. Nové číslo vám přináší zajímavá témata jako například: Čína: Cesta na globální Olymp, Čína, Mongolsko: perspektivy, ekonomika, příležitosti, srovnání, trendy, David Karabec: Naučme se využívat systém patentové ochrany jako akcelerátor svého byznysu, Mongolsko není pro zhýčkané. Chudá bohatá země, Pavel Svoreň: Elektrárny stavíme, vlastníme a provozujeme. Proto přesně víme, co můžeme nabídnout, Inovační strategie v praxi. Česká republika se stává zemí pro budoucnost a více.

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo přehled hlavní změn, příležitostí a podpor pro podnikatele v roce 2020. Týkají se mimo jiné jednotných dat účinnosti, pojištění, eNeschopenek, elektronické evidence tržeb, daní, mýta či rodinných firem.

Ministerstvo průmyslu a obchodu vydalo informační brožuru, která obsahuje ucelený přehled poskytovatelů a programů podpory pro malé a střední podniky. Podnikatelé tak budou mít souhrnné informace o dostupných možnostech podpory. 

Korupce představuje 30 let po sametové revoluci pro české podnikatele a manažery stále velký problém. Podle pětiny respondentů aktuálního průzkumu společnosti Ernst & Young (EY) a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) mezi 600 podnikateli a manažery v České republice, se protikorupční úsilí vlády za posledních 5 let dokonce snížilo.  35 % českých podnikatelů a manažerů uvedlo, že bez úplatku není možné získat veřejnou zakázku. Pro 81 % respondentů představuje korupce rozšířený jev a 4 z 10 dotazovaných považují korupci za překážku v podnikání. Po každém pátém respondentovi byl v souvislosti s veřejnou zakázkou požadován úplatek.

Komplexní informace o ochraně průmyslového vlastnictví v České republice i zahraničí získali účastníci na semináři organizovaném Ministerstvem průmyslu a obchodu ve spolupráci s Úřadem průmyslového vlastnictví, Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR a Technologickou agenturou ČR. Cílem bylo nabídnout zástupcům zainteresované veřejnosti z podnikatelské a akademické sféry jak informace o patentové ochraně českých výrobků v České republice i zahraniční, tak také pohled úspěšně patentujících podnikatelů z praxe.

Právě vychází nové číslo časopisu TRADE NEWS. Nové číslo vám přináší zajímavá témata jako například: Austrálie, Nový Zéland: perspektivy, ekonomika, příležitosti, srovnání, trendy, Proč je Zéland v kurzu?, Klíčem k přechodu na Průmysl 4.0 jsou chytré investice, (Proč) Česko potřebuje chytré darebáky i maturitu z matematiky a více.

Před námi je poslední ze šesti velkých akcí letošního Roku digitálního podnikání 2019 – konference FIRMA 4.0. Umí digitalizace uspořit nejen čas i peníze? Jak prvky digitalizace do firmy zavést, co tento proces obnáší a co vám digitalizace může přinést? Podíváme se i na téma „Jak spolupracovat online?“ nebo „Budoucnost e-mail marketingu“. Je třeba však mít na paměti, že klíčoví jsou zaměstnanci a osobní kontakt.