Vážení, týden s týdnem se sešel a máme tady další díl našeho pravidelného zpravodaje Svou cestou.

Tentokrát se dozvíte o připravovaných akcích jako je například Disratpros Summit.

Začíst se můžete do článku na téma: 6 nejčastějších chyb, které dělámepřionboardingu.

Pro milovníky Yung příběhů tu máme další, tentokrát o Michalu Zelinkovi CEO Biano.

Agentura SEOMAKER uvádí na trh první českou online aplikaci SEOWRITEE, která pomáhá psát texty optimalizované pro internetové vyhledávače.

Podcast AMSP ČR: BEZNOSKA s.r.o. jako firma využívající robotizaci, automatizaci a nové technologie.O nejen této problematice promluvil  pan Pavel Milata, marketingový ředitel ve společnosti BEZNOSKA s.r.o.

Rádi bychom Vás jménem AMSP ČR informovali o možnosti poslechnutí nového podcastu s Kamilou Dvořákovou, majitelkou Vobchůdku Koza z Mimoně.

Rádi bychom Vás jménem AMSP ČR informovali o možnosti poslechnutí nového podcastu s Rehanou Ježkovou, mentorkou módních tvůrců.

V roce 2021 studovalo ICT obory na vysokých školách v Česku 22,4 tisíc osob, které tvořily 7,4 % všech vysokoškolských studentů. Dlouhodobě mezi nimi narůstá zastoupení žen a cizinců. Absolventů ICT bylo 3 801, tedy 6,3 % ze všech absolventů vysokých škol.

S radostí oznamujeme, že náš partner Startup World Cup & Summit se oficiálně mění na @Disraptors Summit! :crown:

Dne 2. května odstartoval již 10. ročník soutěže Nastartujte se pro začínající podnikatele. Opět máte možnost získat až 300 000 Kč na rozjezd vašeho podnikatelského projektu. A jako bonus k 10. výročí získá každý registrovaný a schválený projekt ZDARMA nový web od firmy Webmium a webinář na právní a daňové aspekty začínajících podnikatelů od advokátní kanceláře eLegal.

A co k tomu potřebujete? IČO staré maximálně 24 měsíců, podnikatelský účet od KB a zajímavý podnikatelský projekt.

Přinášíme Vám možnost zapojení do soutěže Bílá vrána.

AMSP ČR je partnerem této soutěže. 

Cílem ocenění Bílá vrána je poukázat na nesmyslnost předsudků, které máme jako společnost, a představit veřejnosti mladé lidi z dětských domovů a z pěstounské péče jako osobnosti stejně schopné, jako jsou jejich vrstevníci.

Program DoToho!, který během svého ročního působení pomohl více jak 220 firmám, vznikl z iniciativy pražského byznysového centra Opero, za nímž stojí bývalý manažer poradenských firem a investor Pavel Přikryl s jedním z nejúspěšnějších tuzemských podnikatelů Pavlem Bouškou (VAFO) a Pražského inovačního institutu v čele s Bobem Kartousem. Program je zdarma díky podpoře hl. města Prahy a partnerů Česká spořitelna, Google, PRE, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a mnoha dalších. A také díky všem mentorům a expertům, kteří svůj čas a zkušenosti věnují pro bono. Program zaštiťuje pražský primátor Zdeněk Hřib.