Jméno: Filip Létal
Název firmy: Be52
Pozice ve firmě: founder
Obor podnikání: fashion – oblečení a doplňky
Kraj: Jihočeský kraj
E-mail: be52@be52.info

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval/a svou firmu?

Již jako teenager jsem měl představu o svém podnikání. Ovšem odhodlal jsem se k němu poté, co mě k tomu přivedly rodinné důvody, a zároveň touha tvořit podle sebe. Be52 je mladá oděvní značka vytvářená s velkou vizí a touhou dokázat velké věci, ale při tom zůstat udržitelná a mít minimální vliv na životní prostředí. Základem všeho je lidský přístup a prahnutí po kvalitních produktech. Zároveň je ve značce velký kus nevybouřeného mládí mé osoby.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Na začátku mi rozhodně pomohli určití členové rodiny a znalosti z podnikatelského prostředí předané od zkušenějších. Získal jsem od nich know-how jak vytvořit firmu a nastavit v ní procesy, aby mohla fungovat a zároveň jsem se měl možnost k tomu věnovat tvorbě. Komplikací bylo několik, především se jednalo o nezkušenost v oboru. Další komplikací byla propagace nové značky, která nebyla a není jednoduchá, spíše pravý opak a před vznikem značky jsem si ji představoval jako Hurvínek válku.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Každý produkt, který udělá zákazníkovy radost. Zároveň to, že vyrábíme oblečení a doplňky lokálně v městě odkud pocházím. A to vše se mi daří úspěšně skloubit se studiem vysoké školy.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Z krátkodobého plánovaní je cílem obléct Čechy do naší nově připravované kolekce kšiltovek, kterou představíme letos v létě a zároveň se bude jednat dle o ty nejstylovější kšiltovky vyráběné v Česku. Z dlouhodobého plánu je cílem našim zákazníkům nabízet značku Be52 u jejich oblíbených prodejců. Což znamená rozšířit síť prodejců, do konce roku máme v plánu být v alespoň jednom kamenném obchodě v každém krajském městě.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval/a?

Chyb, kterých jsem se dopustil bylo spousta. Jednalo se hlavně o chyby z nezkušenosti v oboru, ale největší chybou by bylo do toho nejít. Takže bych doporučil nebát se strachu z neúspěchu a co nejdřív začít, protože strach dokáže zastavit sebelepší nápad.