Jméno: Lukáš Brabec
Název firmy: NEONPOWER
Pozice ve firmě: energetický konzultant – majitel
Obor podnikání: energetika, poradenství
Počet zaměstnanců ve firmě: 1
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

K podnikání mě přivedla jasná myšlenka dokázat na trhu uspět a vytvářet své kreativní myšlenky a hledat vhodné cesty, které vedou k úspěchu. Charakteristika firmy je založená na vytváření finančních modelů za spotřebované energie a jimiž docílíme snížení nákladů pro společnosti či firmy.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Kdybych řekl, co nám pomohlo v podnikání v začátku, tak především celková naše dlouholetá vize a představy o tom, jak můžeme vše vytvářet tak, abychom na trhu mohli býti pro společnosti významným partnerem. Dále jistě celkový přístup ke mně ze strany rodičů, bratra a mé partnerky,ale i obchodních partnerů, mezi které mohu zařadit Asociaci malých a středních podniků, která nám v začátku hodně pomáhá a my si toho velmi vážíme. O tom,co nám komplikovalo v začátku život hovořit nebudeme,protože to nepovažujeme za důležité sdělení Vždy je v životě překážka,kterou musíte zdolat, pokud chcete jít dál.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Za svůj úspěch považuji to, že v jisté chvíli jsme dokázali, že můžeme na trhu být silní a spolupracovat s významnými společnostmi, které nás motivují a rozvíjí a posouvají dále v naší činnosti.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Plány do budoucna je vytvořit silný tým, který bude odhodlán splňovat kritéria naší filozofie a bude se dále aktivně podílet na rozvoji firmy.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Pokud bych se měl vyvarovat, tak jistě negativně smýšlejících lidí, kteří Vám v jistých směrech nepomáhají,ale zároveň motivují k větším výsledkům. Je to bezesporu poznání, které je velmi cenné.