Jméno: Dominik Růžička
Název firmy: xflow, s. r. o.
Pozice ve firmě: co-founder
Obor podnikání: práce s lidskými zdroji
Kraj: Jihomoravský kraj

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval/a svou firmu?

Podnikat jsme oba chtěli již od dětství, byl to náš sen. Vždy se nám velice líbila daná míra svobody, kterou podnikání přináší. Za svoje výsledky jste vždy zodpovědní pouze vy sami a nikdo jiný. Xflow jsme založili z důvodu, že jsme sami měli problémy při hledání vhodné stáže během našeho studia na vysoké škole. Proto nyní chceme vytvořit takové prostředí pro studenty, kde se nemusí obávat přehnaných nároků a mají skvělou příležitost zkoušet, objevovat a hledat si svoji kariéru snů.

 Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Nejvíce nám pomohli všichni lidé z našeho blízkého okolí, kteří se do projektu zapojili a podpořili nás během těžkých začátků. Sloučili jsme se s portálem Uplatni.se, díky kterému se k nám dostalo i velice potřebného know-how ohledně budování platformy podobného rázu. Velké potíže jsme měli ze začátku právě s naší platformou, jedná se o opravdu složitý koncept a při odhadování termínů jsme byli velice optimističtí, což vyplynulo v předběžné uvedení na trh s mnoha chybami.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Největší radost máme ze všech partnerských společností, které se k nám přidali ve snaze o změnu současné stážistické kultury v České republice a pomáhají nám, aby se praxe opět stala nedílnou součástí studia.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Během roku 2020 se budeme soustředit především na vybudování kvalitního produktu, tedy platformy, kterou bude radost používat a bude ulehčovat práci jak na straně firem, tak i studentů. V dlouhodobém horizontu plánujeme implementaci různých inovativních služeb, které posunou efektivitu práce se studenty na novou úroveň. Plánujeme také expanzi do zahraničí, abychom mohli pomáhat studentům po celém světě hledat kariéru jejich snů.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval/a?

Určitě bychom se vyhnuli takto ambiciózním, nebo tedy spíš nerealistickým, cílům co se týče dokončení platformy. Při budování takto složitého systému je to běh na dlouhou trať, nikoli sprint.