Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?
Na počátku byla myšlenka. Myšlenka toho, že při životě adventuristy je potřeba nůž. Velmi spolehlivý nůž. Potřeboval jsem něco tak funkčního, že poslední co by mě brzdilo by byly mé schopnosti. Bohužel vidina spolehlivých a kvalitních nástrojů je většinou zastíněna cenovkou s vysokou cifrou. Protože zrovna má peněženka tuto cifru neobsahovala, vznikla poslední možnost.
Vyrobit si nástroj vlastní, tak jako kdysi bylo zvykem. Po krátkém čase od mého rozhodnutí si nůž vyrobit jsem začal pracovat ve společnosti, která se zabývá výrobou specializovaných nástrojů, pro třískové obrábění. To mi otevřelo mnoho možností – v danou chvíli pouze materiálových. Doba a zaměření mého povolání mi začala přinášet výhody, znalosti a zkušenosti nedostupné mnoha nožířům. Jako kontrola jsem se zabýval mikrogeometrií řezných nástrojů, která v sobě zahrnuje vlivy povrchů, drsností, úhlů, tvarů a velikostí řezných hran na práci nástroje. Většinou se rozměry pohybují v řádech 0.001 mm. Začali jsme tedy promýšlet geometrie ostří i výbrusů nožů, aby řezaly "jako po másle". Tedy máme možnost poskytnout techniky a poznání na úrovni vědy. A tedy skoro nic nebránilo založení vlastní společnosti.
Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?
Pomohla nám strašná spousta lidí tím, že s nadšením šířili naše jméno. Nejvíce to komplikovaly zákony a úvěr na založení firmy.
Co považujete za svůj největší úspěch?
Za největší úspěch považujeme náš osobní vývoj, kam nás firma dostala, jak nás změnila a co nás naučila. Dalším úspěchem je takřka nulové procento reklamací.
Jaké jsou Vaše plány do budoucna?
Rozjet stabilní světovou firmu s výjimečnou pověstí. Která bude spolupracovat a podporovat humanitní projekty, například momentálně v Nepálu.
Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?
Že do začátku je lepší živnostenský list, člověk nemá skoro žádné závazky a může dělat doma. Také být tvrdší na lidi okolo sebe, hlavně na výběr spolumajitelů. A také to, že jednodušší věci funguji mnohdy lépe než ty složité.