Jméno: Daniel Řezníček
Název firmy: HledejLéky.cz
Pozice ve firmě: co-founder
Obor podnikání: e-commerce
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval/a svou firmu?

Od mala se věnuji mnoha různorodým činnostem, ale jedno mají vždy společné - vytváření něčeho nového. Podnikání tohle přesně splňuje, a navíc je to extrémně různorodá činnost. Jeden den řešíte vývoj webu, další den právo. Chvíli studujete lékové interakce a za chvíli sedíte na schůzce se zajímavými lidmi z oboru, se kterými byste se jinak neměli šanci potkat. Podobnou různorodost asi jinde nenajdete. Vytváříme online rádce ve světě léků www.hledejleky.cz. Pomocí našeho portálu budou lidé moci nalézt levnější alternativy léků, zjistit interakce mezi léky, přečíst zajímavé články a další.

Na trhu existuje řada známých léků a vedle nich také léky, které mají stejné složení, účinky, ale stojí například o polovinu méně. Běžní lidé však nemají mnoho možností, jak si tyto alternativy vyhledat. To je například jedna z funkcí našeho portálu.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Pomohla nám podpora ze strany mnoha lidí, se kterými jsme mohli projekt konzultovat a podívat se na něj z jiných úhlů. Řekl bych, že hodně pomáhá i složení týmu lidí, kteří se na projektu nějakým způsobem podílí. Každý je kompletně jiný a vždy dobrý na něco jiného.

Co považujete za svůj největší úspěch?

S projektem HledejLéky.cz stojíme teprve na začátku, a tudíž je předčasné mluvit o nějakých velkých úspěších. Těší mě však, že i v rané fázi projekt vzbudil velký zájem a podporu jak ze strany běžných uživatelů, tak se strany možných budoucích investorů.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Momentálně finišujeme s první verzí webu. Do budoucna však plánujeme celou řadu dalších funkcí. Chceme také oslovit další potenciální investory.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval/a?

Nepodcenit plánovaní a hlavně kontrolu, zda se plán dodržuje.


Tento příběh byl vytvořen za spolupráce s xPORT VŠE Business Accelerator, jejímž je tento startup členem.