Jméno: Adam Carson
Název firmy: Accent Artisan
Pozice ve firmě: zakladatel a CEO
Obor podnikání: vdělávání
Počet zaměstnanců ve firmě: 3
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval/a svou firmu?

Touha usnadňovat porozumění mezi lidmi. Accent Artisan učí lidi mluvit přízvukem rodilých mluvčí AJ skrz klasické lekce, workshopy a připravovanou aplikaci proto, aby mohli vyjádřit kým opravdu jsou a nebyli vnímáni jako stereotypy. Věříme, že chodit do hloubky má smysl, protože smysluplná konverzace je o něčem víc než jen o tom, kolik kdo umí slovíček. Mluvení je vlastně myšlení s druhými a pokud chcete mít schopnost dobře uvažovat s druhými a třeba jim i někdy něco prodat, musíte umět dobře mluvit. To, že rozumíte je skvělé, ale zásadní je, aby vám i druzí rozuměli, když mluvíte anglicky

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Zpětná vazba od prvních zákazníků. Vývoj produktu je hodně o testování a některé verze jsou lepší a jiné horší, ale vždycky mě povzbudilo, když jsem viděl, že to jádro pro lidi funguje. Nedostatek financí komplikovalo život. Většina investorů chtěla tak velký kus společnosti, že bych přišel o chuť na projektu pracovat, ale zase bez peněz to jde hodně obtížně.

Co považujete za svůj největší úspěch?

To, že jsem přišel na způsob jak lidi opravdu naučit přízvuk rodilého Američana nebo Angličana. Na vlastní podobě "doučovacího systému" (lekce, workshopy, aplikace) budeme vždycky pracovat, ale to jádro-naše metodologie funguje spolehlivě.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Přes opakované zádrhely chceme letos vypustit naši aplikaci do světa. Rádi bychom dostali naše workshopy prezentačních dovedností v AJ do 30 největších firem v ČR.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval/a?

Příliš důvěřovat lidem na základě toho, co říkají a orientovat se mnohem důsledněji podle toho, jak jednají.