Jméno: Milan Hnátek a Ece Ergüney
Název firmy: Galavito, s.r.o.
Pozice ve firmě: jednatelé a spolumajitelé
Obor podnikání: výroba elektronických zařízení
Počet zaměstnanců ve firmě: 2
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Do podnikání jsme se pustili společně s mojí tureckou přítelkyní Ece Ergüney, takže již od počátku jsme mezinárodní firma. Oba nás nikdy neuspokojovalo být pouhým zaměstnancem a podnikání nás vždy lákalo. Čekali jsme jen na ten správný nápad. Ten přišel v únoru 2012 v Istanbulu.

 

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Podnikatelské začátky byly náročné a museli jsme se naučit mnoho nových věcí, počínaje administrativou, vedení firmy a konče technickými detaily, se kterými jsme se setkali při vývoji našeho elektrického zařízení. Naštěstí jsme vždy měli velkou podporu obou rodin a přátel.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Věříme, že nás největší úspěch teprve čeká, ale již jsme pyšní na to, že jsme byli oceněni za náš nápad v několika podnikatelských soutěžích a i ostatní vidí náš nápad jako životaschopný. Radost nám také dělá to, že se už blížíme k dokončení vývoje výrobku a brzo ho uvedeme na trh.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Od začátku je naším cílem vybudovat stabilní mezinárodní rodinný podnik, který bude lídrem trhu a jeho výrobky se budou vyznačovat vysokou kvalitou a spolehlivostí. Teď chceme náš první výrobek úspěšně uvést na trh a zaměřit se na prodej a získání referenčních zákazníků.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Z mnohých chyb jsme se ponaučili, takže nám to vlastně pomohlo. Odteď se více spoléháme sami na sebe než na druhé a také si lépe vybíráme obchodní partnery a spolupracovníky. Moc věcí bychom asi ani jinak nedělali, jelikož si tím každý začínající podnikatel musí projít.