Jméno: Hana Šormová
Název firmy: Na nomádské stezce, Muchlinka
Pozice ve firmě: autorka a spoluautorka projektu
Obor podnikání: online podnikání
Kraj: Jihomoravský kraj

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval/a svou firmu?

V roce 2016 jsem ještě jako zaměstnanec vycestovala na ostrov Malta, kde jsem opět pracovala v IT. Ale právě získaná svoboda mě přivedla k lásce k cestování. Protože jsem nechtěla nadále cestovat pouze 5 týdnů v roce a jednou odkládat své děti chůvám, rozhodla jsem se vybudovat své projekty. Začala jsem Nomádskou stezkou, kde inspiruje podobně smýšlející ženy a ukazuji, jak za pomocí copywritingu mohou získat svou svobodu v životě. Následoval druhý online projekt - Muchlinka: Dětská hračka s příběhem.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Díky tomu, že jsem neměla závazky ani dluhy, naopak jsem měla ušetřené peníze z IT, byl rozjezd hladký. Měla jsem i řadu kamarádů a známých volnonožců, takže zakázky na volné noze se hrnuly samy. To ostatně zůstalo dodnes. Mám IT vzdělání, takže ani technické věci pro mě nebyly problémem a rychle jsem si vybudovala ve svém oboru známý blog. Komplikace byly pouze mentální a to zejména v mé rodině, která si nepřála, abych jako žena podnikala.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Ráda bych řekla umístění TOP 10 v grantovém projektu Podnikavá žena roku 2018. Ale mnohem více mě těší cca 10 žen, které se díky mě vydaly na dráhu copywriterky na volné noze a mohou tak trávit čas se svými dětmi doma. V neposlední řadě mě těší čerstvé spuštění prvních pohádek v projektu Muchlinka.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

V projektu Na nomádské stezce bych se nyní ráda zaměřila na maminky-copywriterky a vytvořila pro ně kurzy a speciální členské sekce, kde se budeme podporovat. V projektu Muchlinka začínáme šít plyšáčky od 0 roků věků, takže chceme navázat první tištěnou knihou pohádek a říkanek.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval/a?

Bát se do něčeho investovat. Chvíli mi trvalo pochopit, že v podnikání se musí peníze točit. Do svého sebevzdělání jsem vždy dávala hodně, ale chtělo to zapracovat na živých akcích a nebát se investovat peníze do samotného projektu, jako tomu bylo v případě Muchlinky.


Hana Šormová je letošní finalistkou grantového programu Podnikavá žena roku 2018, GRATULUJEME!