Jméno: Hana Maryšková
Název firmy: Cakeland Cupcakes
Pozice ve firmě: majitelka
Obor podnikání: cukrářství/gastro
Počet zaměstnanců ve firmě: 3
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval/a svou firmu?

Už od dětství jsem mamince s nadšením pomáhala v kuchyni s pečením, ale až do prvních vteřin roku 2013 jsem netušila, že se tato nevinná zábava může změnit ve vášeň na celý život. Tehdy jsem během silvestrovských oslav v Londýně uviděla a ochutnala první cupcake, právě tam jsem se do cupcakes zamilovala. Zákazníkům chutnalo a tak jsem se po ukončení studia rozhodla věnovat své vášni naplno, půjčila si od banky peníze na rekonstrukci výrobny a vrhla se do toho. Mou firmu charakterizuje naše motto: "Dělat radost druhým." Kvalitní suroviny, originální design na míru zákazníkovi, chuť a preciznost bereme jako samozřejmost.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Určitě to byla podpora rodiny a přátel kolem mě, zpětná vazba od zákazníků a také nemalou částí přispělo mé zapálení pro věc. Když si něco usmyslím, udělám maximum pro, aby vše fungovalo a vyplatilo se. Pomohlo mi i několik dá se říci překážek, které mě posunuly dále a otestovaly, zda svou vlastní firmu opravdu chci. Největši komplikací bylo získání finančních prostředků a legislativní překážky. 

Co považujete za svůj největší úspěch?

Přiznám se, že nemám moc ráda slovo úspěch. Co znamená úspěch? Pro mě je úspěch jen to, že se každý den probudím s pocitem efektivně a dobře stráveného dne, dělám práci kterou miluji, mám kolem sebe úžasné lidi, svou prací umím pomáhat tam kde je potřeba, vidím spokojené zaměstnance a lidi kolem mě se usmívají. Úspěch, tak jak ho vnímáme z hlediska širší společnosti doufám teprve přijde :)

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

Naučila jsem se tolik neplánovat. Víte, v podnikání moc často nejde vše podle plánů. Každopádně můj nejbližší plán je uspořádat slavnostní otevření výrobny, postupně rozvíjet firmu, stát se nejlepším výrobcem cupcakes a do 2 let otevřít vlastní cupcakekový obchůdek.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval/a?

Už bych se nenechala tlačit do věcí, které dělat nechci, které necítím, že jsou podle mě. Má firma jsem vlastně já, cokoliv co není v souladu se mnou tím pádem nemůže fungovat.