Jméno: Iva Fingerová
Název firmy: Traffika
Pozice ve firmě: CEO
Obor podnikání: internet
Počet zaměstnanců ve firmě: 5
Kraj: Hlavní město Praha

Co Vás přivedlo k podnikání, jak byste v 5 větách charakterizoval svou firmu?

Myslím, že to vykrystalizovalo přirozenou cestou - jedna zkušenost se spojila s druhou - ať už jsem před lety zvedala telefon na klientské lince ANTEE a řešila jejich problémy, nebo dělala traffic managera v Usertechu, všechno to byly schůdky, které mě postupně dovedly až tam, kde jsem teď. Traffika vyrostla na základě potřeby Usertechu a byla poháněna všemi zkušenostmi, které jsem získávala denním řešením "letového provozu" našich lidí - je to tedy takový lék a současně srdcovka.

Je zbytečné, aby si další lidé museli přicházet na řešení tou nejdelší/nejobtížnější cestou.

Co vám na začátku podnikání pomohlo a co vám naopak komplikovalo život?

Pomohlo a stále mi pomáhá moje okolí - ať už v práci, nebo osobním životě a ať už si to moji blízcí uvědomují, nebo ne - sama bych to nikdy nezvládla. Ano, zní to jako klišé ale často se potkávám se super lidmi, kteří mají pocit, že všechno musí zvládnout sami a to podle mě není dlouhodobě udržitelné. Život si zpravidla komplikuji jen já sama Ale učím se se sebou lépe vycházet a být na sebe hodnější a neházet si zbytečně klacky pod nohy

Co považujete za svůj největší úspěch?

Myslíte osobně - životní nebo pracovní? Tohle je záludná otázka...když kouknu na práci tak můj největší úspěch v tuto chvíli je nové zjištění, že občas musím i odpočívat - vyčerpaná bych nezvládla ani markování na pokladně v Tescu. Osobní úspěch je odchování 2 vrhů krásných zdravých štěňat - to byl vlastně můj první projekt v životě a šla jsem do něj jen s výdělkem z brigády při škole. Když se na to zpětně podívám, měla jsem už tehdy "koule".

Jaké jsou Vaše plány do budoucna?

To se ptáte špatného člověka. Nejsem z těch, co mají nalinkované pěti/desetiletky dopředu - můj život nebyl nikdy lineární a vždycky se vše změnilo dřív, než jsem udělala plán. Já prostě nerada jedu podle zadaných notiček - už když jsem hrála jako malá na klavír, nebyla jsem schopná dodržovat prstoklad a každou hodinu se dohadovala s paní učitelkou, že mi to tak prostě přijde přirozené. Nicméně zpátky k plánům do budoucna. Příštích minimálně 5 let vidím jen Traffiku.

Čeho byste se na základě vlastních zkušeností již vyvaroval?

Odkládání cestování - plánovala jsem odjet na Erasmus a kvůli financím / směšnému stipendiu, které by mi nepokrylo ani ubytování na koleji jsem to odpískala - kdo ví, kde bych byla teď, kdybych strávila semestr v Lipsku. Na druhou stranu, chtěla bych být někde jinde? Asi ani ne...