První Coffee Talks v roce 2015 má Ostrava za sebou. Tentokráte jsme se setkali opět v Polo Caffé a rovnou se dvěma sympatickými slečnami Sandrou a Kristýnou. Holky ze Swanky Inline Ostrava podnikají oficiálně již od 18 let.

swanky inline brusleni ilustrfoto1

Za 8 let jejich existence se rozrůstají velkou rychlostí. Jak samy řekly: "Ostrava je nyní Mekkou in-line bruslení, je tady o tento sport obrovský zájem a jako jediní ve střední Evropě máme mistrovskou in-line dráhu." Možná díky tomu, že se holky rozhodly začít podnikat tak brzo a neměly potřebu hnát se za ziskem a braly to jako srdcovku jsou dneska největší in-line agenturou.

Od doby, kdy začínaly se 30 dětmi za jedny prázdniny, uplynulo několik let a nyní se po celé prázdniny starají na svých kempech o více než 300 dětí. "Velkou výzvou pro nás byla práce s neslyšícími a nedoslýchavými dětmi, které se dokáží ze života radovat a ocení jakékoliv zapojení do aktivit, daleko více než děti zdravé. Při práci nám asistoval vždy tlumočník znakové řeči, ale pro letošek jedna z našich lektorek absolvuje kurz znakové řeči, abychom i nadále mohli pokračovat v této práci." Na holkách je poznat, že je práce s dětmi baví a dělají to z celého srdce. Z Ostravy nikdy nechtěly odejít a dělají vše proto, aby se Ostrava v tomto směru rozvíjela. V Polo Caffé dnes byla opět uvolněná atmosféra, doprovázena různými kolektivními debatami všech zúčastněných.

 

cover CT