Omezení:

- Restaurace, diskotéky a kluby zavírají ve 22 h.

- V nákupních centrech se nesmí konzumovat potraviny.

- Hromadné společenské a sportovní akce (plesy, večírky apod.) jsou pro max. 100 osob.

- Zakazuje se konání adventních a vánočních trhů a prodej na nich.

- Zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti.

- V maloobchodních prodejnách dodržování: 1 zákazník /10 m2, rozestupy 1,5 m, řízení front, dezinfekce, informace pro zákazníky, cirkulace vzduchu, zamezení vstupu zákazníků s klinickými příznaky covid-19.

- Kadeřnictví, holičství, pedikúra, manikúra, solária, kosmetika, masáže, rekondice, regenerace a porušování integrity kůže musí zajistit 1,5 m rozestupy mezi zákazníky, zamezení vstupu zákazníků s klinickými příznaky covid-19.

- Gastronomické provozy, hudební, herní, taneční kluby, diskotéky, kasina musí zajistit 1,5 m rozestupy mezi zákazníky, zamezení vstupu zákazníků s klinickými příznaky covid-19.

- Prodej na tržištích, v tržnicích a v mobilních provozovnách – odstupy mezi stánky, stolky min. 2 m, dezinfekce u všech prodejních míst, u míst s bezprostřední konzumací zajistit rozestupy 1,5 m, u jednoho stolu max. 6 osob (s výjimkou osob ze společné domácnosti), zakazuje se konzumace v prostorech určených ke konzumaci (food courty).

- Poskytování krátkodobých a rekreačních ubytovacích služeb zajistit 1,5 m rozestupy mezi zákazníky, zamezení vstupu zákazníků s klinickými příznaky covid-19 a dal.

Kompletní informace viz Usnesení vlády ČR ze dne 25. 11. 2021 o přijetí krizového opatření ZDE.