4DigitalHealth je 6týdenní akcelerační program vyvinutý pro startupy z oblasti digitálního zdravotnictví a organizovaný DEX Innovation Centre. Se startupy pracovalo více než 40 mentorů a společně se zaměřili na 4 hlavní oblasti – produkt, obchodní model, jednání s investory a marketing a prodej.

#DemoDay je vrcholem celého programu. Odstartoval jako série videí, ve kterých se startupy představí investorům, potenciálním zákazníkům a dalším partnerům. #DemoDay je přístupný veřejnosti online a se startupy je možné komunikovat.

4DigitalHealth program a startupy

4DigitalHealth je částečně personalizovaný program, který podporuje startupy z oblasti digitálního zdravotnictví skrze mentoring a networking. Účast v akcelerátoru je pro startupy zcela zdarma. Organizátor nevyžaduje podíl ve firmě ani jinou formu platby, jelikož byl program spolufinancován ze strany EIT Health.

„V roce 2020 jsme cítili potřebu podpořit zdravotnictví. Z mateřského programu DEXIC Accelerator proto vznikl 4DigitalHealth. Během prvního ročníku jsme pracovali s týmy, které vyvíjí řešení pro monitoring zdravotních funkcí seniorů, využívají telemedicínu pro psychologickou pomoc nebo vyvíjí software pro zdravotníky, který simuluje reálné zákroky“ říká Michal Štefan, DEX Innovation Centre, hlavní mentor programu.

„#DemoDay je finální den programu, který jsme byli nuceni kvůli současné situaci od základu změnit“, dodává Štefan. „Nový #DemoDay je k dispozici online, přístupný kdykoli a kdekoli. Bez zbytečných řečí kolem se skrze krátká videa představí všech 7 týmů.“

Video prezentace natočily 4 české a 3 zahraniční startupy:

  • AiBrace – Náramek pro monitoring zdravotních funkcí seniorů
  • AppDermis – Aplikace usnadňující život lidem s ekzémy
  • Heuristik – Řešení pro eliminaci chyb způsobených chybnou identifikací pacienta
  • SATI App – Aplikace poskytující služby týkající se duševního zdraví
  • ScientiCore – Bezpečná platforma pro sdílení R&D dat a poznatků z přírodních věd
  • Tesla Medical – Neinvazivní léčba onemocnění pomocí neuromodulace
  • Virtual Lab – Simulační software pro zdravotníky využívající virtuální realitu

Vítězem 1. ročníku programu 4DigitalHealth se stal český startup Tesla Medical. Pomocí neinvazivní neuromodulační metody dokáží snížit příznaky hyperaktivního močového měchýře až o 50 %. Významně tak zlepšují celkovou kvalitu života osob trpící tímto syndromem.

Vítězné video a všechny další prezentace jsou k dispozici na:

http://dex-ic.com/demoday-2020

Tisková zpráva ke stažení zde:

TZ Vítězem akcelerátoru 4DigitalHealth se stal český startup Tesla Medical