Vítězem českého národního kola soutěže Creative Business Cup se 25. září 2018 v Plzni stala společnost miomove. Vyvíjí inovativní technologii pro aktivní podporu životního stylu založenou na speciálních senzorech, analyzuje běh a dokáže uživateli říci, jak běžet efektivněji. Svůj produkt představí na mezinárodním finále Creative Business Cup v dánské Kodani 26. a 27. listopadu 2018.

creativebuscup

Českého národního kola soutěže Creative Business Cup se 25. září 2018 v bývalé vozovně plzeňských dopravních podniků DEPO2015 zúčastnilo celkem deset inovativních společností z oblasti kreativních průmyslů, spolu s miomove také Thriftigo, Virtual LAB, 60 seconds, Behavee, Bookcrushes, Actijoy, Aurosa premium beer, Genster a Yieldigo.

Jedná se o prostředek k tomu, abychom mohli kontrolovat správný vývoj svalstva, držení těla a také prevence nepříjemných bolestí,“ popisuje produkt své firmy ředitelka miomove Barbora Malaníková. „Před mezinárodním finále máme samozřejmě trošku obavy, zároveň je to ale výzva. Už jen to, že jsme na něj postoupili, nám ukazuje, že jdeme správným směrem,“ komentuje své šance v Kodani Malaníková.

Creative Business Cup se do České republiky vrátil po dvouleté pauze. Jejím cílem je nejen propojit kreativní podnikatele s investory a podpořit jejich vstup na globální trhy, ale také přispět k posílení podnikatelských dovedností a rozvíjení mezioborových inovací. Do této mezinárodní soutěže je zapojeno více než 70 států z pěti kontinentů. Mezi podporované oblasti patří kupříkladu design, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba, rozhlas, televize, ale i software, počítačové hry či 3D tiskárny.

Pořadatelem letošního českého národního kola byla agentura CzechInvest. Hlavními partnery byly společnosti Oracle NetSuite a Algotech, dalšími partnery pak Deloitte, Česká spořitelna, město Plzeň, Fundlift, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a HAVEL & PARTNERS. Mediálním partnerem byl portál Roklen24.cz. První český ročník pořádaný v roce 2016 vyhrála firma Nanits Universe. „Kreativní ekonomika může být rozhodující konkurenční výhodou, která rozhodne o tom, zda a jak uspějeme na světových trzích v budoucnu. Věříme, že přesně tyto nové způsoby řešení problémů nám byly v rámci soutěže Creative Business Cup představeny,“ říká Markéta Havlová, ředitelka Odboru start-upů agentury CzechInvest.


Více informací o soutěži naleznete na www.creativebusinesscup.cz