Společnost ILA, s.r.o., člen AMSP ČR, nabízí dalším členům AMSP ČR možnost účasti v programu Inovační ekosystém xPORT zahrnujícím inkubaci a akceleraci start-upů v business inkubátoru a akcelerátoru xPORT Vysoké školy ekonomické, se kterým ILA dlouhodobě spolupracuje. Jeho součástí je i program B2BStars přinášející na míru připravený program koučingu a mentoringu vybraných podniků a jejich následný pobyt v podnikatelském inkubátoru v Silicon Valley.

 

Program B2BStars je určen podnikům, které
• poskytují služby/produkty jiným podnikům (B2B),
• mají ustavený realizační tým,
• mají jasně definovaný produkt, který již má své zákazníky (byť třeba zatím bez tržeb),
• jsou odhodlány rozšířit své působení na zahraniční trhy.

Účast v programu by měla trvat v zásadě 12 měsíců a měly by být rozložena do dvou fází:

V první fázi bude účastník usídlen v podnikatelském inkubátoru xPORT VŠE v Praze na Jarově a za účasti a pomoci expertů budou nastaveny, případně zpřesněny nebo optimalizovány základní firemní procesy – obchodní model, prodejní kanály, řízení toku zakázek, řízení finančních toků, personální politika, apod. Zároveň bude probíhat příprava na expanzi do zahraničí, zejména co se týče posilování týmu, vylepšování produktu a růstu prodeje. Délka fáze I. se předpokládá 9 měsíců.

V druhé fázi budou zakladatelé podniku působit v inkubátoru v Kalifornii, kde jim bude poskytnut na míru připravený program sestávající z relevantních workshopů, konsultací s mentory, poradci, potenciálními zákazníky a investory. Ostatní členové týmu budou i nadále zasídleni v xPORTu. Trvání fáze II. se předpokládá tři měsíce, v případě potřeby může být příslušným způsobem prodloužena.

Program B2BStars je svým charakterem zaměřen na nově vznikající podniky, ale mohou jej – v modifikované podobě – využít i podniky již dlouhodobě působící na českém trhu, které mají ambice proniknout na trh do USA. V tomto případě by se příslušným způsobem zkrátila, nebo i zcela vypustila první fáze a realizovala by se pouze fáze druhá, tj. pobyt v inkubátoru v Kalifornii (USA).

Pro účast jak v programu Inovační ekosystém xPORT tak i B2BStars není oborové omezení, tj. nemusí se jednat pouze o podniky z oblasti ICT.

V případě zájmu se obraťte prosím na Dr. Radima Špačka (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výsledek obrázku pro xport vše