Čtvrtý ročník grantového programu Komerční banky a AMPS „Nastartujte se“ pro mladé a začínající podnikatele již zná TOP3 finalisty letošního ročníku. Odborná porota vybrala z přihlášených podnikatelských plánů TOP 3 projekty. Těmi se stali: eParkomat, Matemág :: Radost z matiky a SENS – cvrččí tyčinky.

eParkomat přináší unikátní řešení a pomáhá řidičům najít dostupné parkování na ulici, nebo v komerčních garážích pomocí technologie umělé inteligence, která za pomoci algoritmů zpracovává a monitoruje anonymizovaná data ze sítě mobilního operátora. Díky těmto datům je v reálném čase schopna predikovat s vysokou přesností obsazenost parkování v jednotlivých lokalitách. Jen pro představu, v současnosti se jedná o monitoring více než 6 milionů zařízení, která se 24 hodin denně pohybují v síti mobilního operátora a vygenerují více než 10.000 zpráv během jediné minuty. Díky tomu jde o nejpřesnější měření, které je vůbec dostupné. Momentálně jednáme s automobilkami, výrobci navigací, nebo například městy, pro které znamená technologie eParkomatu reálnou příležitost na zavedení chytrého parkování bez pomoci nákupů drahého hardwaru (senzorů, nebo kamer) při zachování kvalitních informací pro občany.

Matemág :: Radost z matiky. Tvůrci projektu pracují na výukových hrách převážně pro mobilní zařízení. Hlavní z nich je hra Matemág, k ní též zpracováváme sérii menších cvičebnicových aplikací. Matemág je příběhová výuková hra na tablety určená pro děti v první a druhé třídě ZŠ. Hra je postavena tak, aby děti bavila a zároveň aby jim pomohla rozvíjet matematické dovednosti. Vychází z principů a didaktických postupů Hejného metody, která klade důraz na učení skrze radost z vlastního objevování. Více informací na www.matemag.cz.

Tyčinky SENS s cvrččí moukou, jako alternativa ke klasickému vepřovému, hovězímu či kuřecímu masu. Cvrčci jsou stejně kvalitním zdrojem bílkovin jako jiné maso a přitom na jejich výrobu je potřeba, ve srovnání například s hovězím až 12x méně krmiva, 15x méně úrodné půdy, až 2000x méně vody a vyprodukují 100x méně skleníkových plynů. Tyčinky tvůrci projektu chápou jako vstupní produkt do jezení hmyzu. Chtějí nabídnout novou alternativní stravu, která je lepší pro člověka, udržitelnější pro planetu a morálnější vůči zvířatům.


Výherce získá od Komerční banky 300 000,- Kč, druhý v pořadí 100 000,- Kč a odměnou pro třetí místo je 50 000,- Kč. Všichni vítězové získají řadu věcných cen od partnerů programu, které mu usnadní start jeho podnikání.

nastartujte se

„Nastartujte se“ je program Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR podporující začínající podnikatele. Na webové stránce www.nastartujtese.cz najdou zájemci o podnikání řadu rad a návodů pro podnikání, inspirativních příběhů a videí, start-up market, ve kterém své výrobky nabízejí účastnící projektu a zajímavý blog s rozhovory se začínajícími podnikateli. Registrací na portálu pak získají možnost využít zvýhodněné nabídky partnerů programu. Vice na www.nastartujtese.cz.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne jako již tradičně u příležitosti Dne podnikatelů ČR 15. listopadu 2016 v Národním domě na Vinohradech. Více o akci včetně registrace zdarma naleznete zde: http://www.amsp.cz/den-podnikatelu-ceske-republiky-2016-galavecer