Společnosti Brose, E.ON, PRE, RWE, SAP a ŠKODA AUTO otevřou v druhé polovině června dveře startupistům, studentům a freelancerům v rámci tzv. startup sessions. Účastníci budou společně s inovačními manažery těchto firem probírat témata, kterými se dané společnosti reálně zabývají – od chytrých továren po big data. Akce jsou součástí inovační soutěže Connect Visions to Solutions pořádané Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou (ČNOPK).


„Každý, kdo zkusil dostat svůj startup ke správným lidem v korporaci, ví, že to není jednoduché. Startup sessions dávají startupům možnost setkat se s decision makery našich partnerů,” říká o akcích Lenka Šolcová, organizátorka soutěže Connect Visions to Solutions, a dodává: „Snažíme se udělat akce co nejvíce neformální a věcné, s cílem zahájit konkrétní byznysovou spolupráci.”

V rámci soutěže Connect Visions to Solutions budou startupy a inovátoři řešit úkoly zadané průmyslovými partnery soutěže – společnostmi Brose, E.ON, PRE, RWE, SAP a ŠKODA AUTO. Každý z nich vypsal jedno zadání, dohromady při tom pokrývají široké spektrum témat: aplikace pro interní komunikaci ve výrobě, zapojení uživatelů do společenské odpovědnosti, služby a zařízení pro energii v domácnostech, chytrá továrna, cloudové řešení pro internet věcí a big data nebo moderní mobilita.

Connect Visions to Solutions

Tato témata budou hlavním obsahem jednotlivých startup sessions. Příští týden jsou v plánu první dvě setkání: 15. června v prostorách Centra služeb PRE na téma „Zařízení pro energii v domácnostech“ a 16. června v závodě na výrobu automobilových komponentů firmy Brose v Rožnově pod Radhoštěm. Startupisty zde přivítá sám ředitel Brose CZ Niclas Pfüller-von Wobeser.

O týden později proběhnou setkání se zástupci firem ŠKODA AUTO a RWE. Světová automobilka bude 20. června diskutovat o moderní mobilitě a startup session s RWE, která bude komorní a otevřená pouze startupům řešícím otázku chytrých továren, se bude konat 19. června.

Předposlední akcí v červnu bude setkání se společností SAP (27. 6.) zaměřené na IoT a big data. Sérii startup sessions uzavře firma E.ON (30. 6.), která do Prahy přiveze zástupce německého akcelerátoru :agile:.

Setkání organizuje Česko-německá obchodní a průmyslová komora. Účast na nich je zdarma, stačí se registrovat na stránkách soutěže Connect Visions to Solutions.