Týden inovací se uskuteční ve dnech 23. – 29. května 2016 na několika místech republiky s cílem seznámit firmy, města a také širší veřejnosti s nejnovějšími světovými trendy na poli inovací a moderních technologií a propagovat české inovací a invence. AMSP ČR s projektem Svou cestou - Young Business se stala jedním z partnerů celé akce.

Vrcholem Týdne inovací se stane dvoudenní událost “Inovace na vlnách” v pražské Cargo Gallery. Páteční konference představí současné trendy v oblasti inovací a moderních technologií, příklady jejich využití v běžném životě a zajímavé projekty, které již fungují v ČR nebo zahraničí. Sobotní událost “Nanoden v Praze” nabídne malým i velkým návštěvníkům příležitost vyzkoušet si nejnovější technologie českých nanofirem na vlastní kůži.

Manažerka projektu Svou cestou - Young Business Liliana Berezkinová vystoupí nejen jako řečník, ale stala se také patronkou celého Týdne inovací 2016. "Týden inovací rozhodně ukáže naši zemi v jiném světle. Je nejvyšší čas dát na vědomí, že Česká republika patří mezi inovativní země, kde vznikají technologie a produkty s vysokou přidanou hodnotou – nanotechnologiemi počínaje, ale v žádném případě nekonče. Ráda se nechám inspirovat."

Těšit se budete moci i na přednášky, workshopy, neformální setkání a mnoho dalších zajímavých událostí ve spolupráci s desítkami vysokých škol, ambasád, obchodních komor, asociací, věděckých center, neziskových subjektů a dalších organizací, zaměřené na současné trendy v oblasti inovací a moderních technologií, příklady jejich využití v běžném životě a zajímavé projekty, které již fungují buď u nás nebo v zahraničí.

tyden inovaci