Podle průzkumu Aspen Institute Prague mezi téměř 150 startupy v České republice z roku 2016 jen 19 procent z nich zakládala nebo spoluzakládala žena. Zahraniční výzkumy přitom dokazují, že se takovým startupům daří výrazně lépe než čistě mužským. I přes to je podíl žen ve startupech velmi malý. I proto Women Startup Competition již druhým rokem představuje startupy vedené ženami s cílem podpořit je a motivovat k podnikání i další.

O vítězství bude bojovat 8 žen z řad českých či slovenských startupů. Vítězka získá možnost reprezentovat Českou republiku v Londýně a mnoho dalších cen. Startupy vybrané porotou do finále získají kromě zpětné vazby od odborníků, možnost zaujmout investory, účast na boot campu, mentoring, ale hmotné ceny, mediální zviditelnění a spoustu dalšího.

Přihlásit se může každý startup, kde je mezi zakladateli zastoupena alespoň jedna žena a to do 1. února 2018 zde: https://www.f6s.com/wscsemifinalroadshowprague.

Všechny vybrané finalistky a jejich 2 minutový pitch v angličtině si bude možné poslechnout již ve druhém kole soutěže Women Startup Competition, které proběhne 7. února v prostorách ImpactHubu v Praze. Užít si večer, nasát atmosféru nabitého startupového prostředí, navázat nové kontakty či podpořit svoji favoritku, může kdokoliv. Registrace je zdarma zde: https://goo.gl/H4fqQH.

Na evropské úrovni se akce koná již pátým rokem, v ČR je nyní druhý ročník. V minulém roce vyhrála firma Frusack, startup nahrazující igelitové sáčky kompostovatelnými pytlíky, kterou založily sympatické mladé ženy Tereza Dvořáková a Hana Němcová. Autorky získaly nápad, který může pomoci odstranit z trhu igelitové sáčky, které ničí životní prostředí.

Událost spoluorganizuje Vodafone Nápad roku s ambasadorkou Pavlínou Zychovou z MyStay, za podpory hlavního partnera společnosti Vodafone, dále Agentury CzechInvest, ImpactHub Praha, společností Microsoft, Aquila, Mazagrande, Novalia, StartupJobs a mediálního partnera TyInternety.cz.

Zdroj: TZ, 27.1.2018