Už jste slyšeli o facebookové skupině AKTIVNÍ STUDENTI? Skupina, čítající přes 1700 členů, má za cíl předávat ostatním studentům know-how, sdílet nejrůznější aktivity, kterých se mohou studenti zúčastnit a také sdílet jejich příběhy. Na těchto příbězích byla ostatně skupina i vybudována. Vlastní know-how však není bezedné a vědí, že existují lidé s mnohem většími zkušenostmi a znalostmi, kteří mají studentům co předat. Proto rozjeli sérii livestreamů, do kterých zvou zajímavé inspirativní osobnosti, s nimiž poté probírají témata relevantní pro studenty.

AKTIVNÍ STUDENTI

Projekt sdružující více než 1700 studentů z celé České republiky, který má v současné chvíli podobu Facebookové skupiny, vznikl na základě potřeby studentů samotných.

akt.stud

 

"Na každé akci, kde jsem byl, ať už to byla soutěž, konference či nějaké setkání, jsem od ostatních studentů slýchal, že by bylo super vytvořit nějakou sjednocenou komunitu všech aktivních studentů, kteří se nesetkají jinak než prostřednictvím těchto akcí." - Adam Sládek, spoluzakladatel projektu

Stejně jako většina ostatních aktivních studentů jsme se i my, zakladatelé projektu, poznali díky mimoškolním aktivitám a projektům, kterým jsme se věnovali již během studia na střední škole. Všechny nás spojovala touha vytvořit projekt, který bude nějakým způsobem ostatním studentům ukazovat všechny možné příležitosti, kterých se můžeme v dnešní době aktivně zúčastnit. Sami na sobě jsme viděli, jak moc nás tyto aktivity posouvají, a to nejdůležitější – díky nim jsme se i seznámili. Tuto možnost dnes mají skutečně všichni a jedinou překážku představuje nedostatečná informovanost o tom, co se děje v našem okolí.

Samozřejmě nás napadlo hned několik návrhů na mobilní aplikaci, kterou nezavrhujeme, avšak v současné chvíli nám dává největší smysl studenty sdružovat na nejpoužívanější platformě / sociální síti, která existuje – Facebooku. Proto jsme vytvořili plnohodnotnou Facebookovou skupinu, přidali do ní své kamarády a postupně se rozrostli až na neuvěřitelných 1 700 členů. Neustále nás pohání motivace předávat ostatním studentům naše know-how, sdílet nejrůznější aktivity, kterých se mohou studenti zúčastnit a také sdílet naše příběhy. Na těchto příbězích byla ostatně skupina i vybudována. Studenti píší, čím si prošli, kterým aktivitám se věnují a jak moc je posunuli. Hodnoty těchto příběhů jsou pro nás klíčové a snažíme se na nich celou skupinu vystavět a spravovat.

Naše know-how však rozhodně není bůhvíjaké a víme, že existují lidé s mnohem většími zkušenostmi a znalostmi, kteří mají studentům co předat. Proto jsme rozjeli sérii livestreamů, tj. živých vysílání, do kterých si zveme zajímavé inspirativní osobnosti, s nimiž poté probíráme témata relevantní pro studenty. Navštívil nás například už Jan Lukačevič – známý český popularizátor fyziky, se kterým jsme si povídali o tom, jak a proč se zapojit do výzkumu již na střední škole. S Robertem Sovíkem, zakladatelem projektu USA Sport & Study jsme zase rozebírali, zda jde skloubit sport se školou, případně i podnikáním, a porovnávali jsme přístup českých a amerických škol vůči sportu. S mnoha dalšími hosty (Ondřej Krátký - zakladatel Liftago, Miky Škoda - zakladatel Low Cost Race,...) jsme zase probírali jiná relevantní témata. 

Věříme, že byť se jedná „pouze“ o Facebookovou skupinu, její přínos může být pro studenty opravdu enormní. Stačí pouze vědět, kam se podívat a na koho se obrátit. A v tom vidíme největší přínos – v tom propojování, kvůli kterému jsme skupinu založili. Všichni ve skupině jsou naprosto otevření a pokud komukoli z nás i ze skupiny napíšete, vždy se Vám dostane rady či propojení s někým dalším.

Skupina je otevřená pro všechny, tak se neváhejte přidat, řekněte o skupině lidem ze svého okolí a pomozte nám rozšířit naší komunitu!


ODKAZY:

Facebooková skupina - https://www.facebook.com/groups/aktivnistudenti/

Web - http://aktivnistudenti.cz

Livestreamy na Facebooku - https://www.facebook.com/groups/1979633322298118/post_tags/?post_tag_id=2070827139845402

Instagram - https://www.instagram.com/aktivni_studenti/

YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCScQCJEGrDivkW_gQmBmRbQ?view_as=subscriber